Sprzęt laboratoryjny - wyposażenie laboratorium
Zaprojektowanie pracowni laboratoryjnej wymaga precyzji i rozwagi. Od tego, w jaki sprzęt laboratoryjny zainwestujemy będą zależały wyniki badań, analiz oraz testów. Specjalistyczne wyposażenie powinno pasować do specyfiki wykonywanych zleceń – inny sprzęt znajdzie się w miejscu, w którym laboranci pracują nad syntezą związków chemicznych, a jeszcze inny będzie przeznaczony dla pracowni „pod specjalnym nadzorem”.
Do podstawowego wyposażenia pracowni różnego typu zalicza się natomiast pompy próżniowe. Pozwalają one na wytworzenie ciśnienia niższego niż atmosferyczne, co jest koniecznością w przypadku wielu procesów zachodzących w laboratoriach. Poprzez wytworzenie warunków podobnych do próżni, pompy pełnią ważną rolę w trakcie filtracji i destylacji rozpuszczalników oraz kwasów, przygotowywania próbek czy osuszania.
Odporne chemicznie pompy próżniowe odprowadzają opary gazów i zapewniają bezpieczne warunki pracy nawet wówczas, kiedy praca polega na użyciu agresywnych rozpuszczalników i kwasów. Sprzęt tego typu może także z powodzeniem wspierać pracę innych laboratoryjnych urządzeń. Istnieje wiele rodzajów pomp próżniowych, zaś najpopularniejszym sposobem na rozróżnienie ich jest ich podział na sposób działania. W tej kategorii wyróżniamy przyrządy: objętościowe, strumieniowe, jonowo-sorpcyjne, jonowo magnetyczne, molekularne, kondensacyjne, adsorpcyjne i jonowe. Urządzenia do usuwania gazów zobaczymy m.in. w pracowniach biologicznych, mikrobiologicznych, farmaceutycznych oraz tych, które zajmują się badaniem produktów żywnościowych czy przemysłowych.
Planując specjalistyczne wyposażenie laboratoriów wiele zakładów decyduje się również na zakup urządzeń do pomiarów. W części pracowni, np. petrochemicznych spotkamy kalorymetry. Urządzenia te dzielą się na niewybuchowe oraz wybuchowe z wbudowaną bomba, a dzięki ich użyciu możliwe będzie wyznaczenie ciepła spalania czy ustalenie wartości opałowej różnych substancji.
Bez względu na to, jakie wyposażenie znajduje się w pracowni badawczej, aparatura musi spełniać najwyższe standardy. Jest to jeden z warunków koniecznych do tego, żeby otrzymać prawidłowe wyniki analiz.
Homogenizatory typu stomacher model BAGMIXER® INTERSCIENCE
Bagmixer® jest znany w laboratoriach gdzie rozdrabnia się próbki. Bagmixer® izoluje florę mikrobiologiczna zawartą wewnątrz i na powierzchni ciał stałych. Rozdrabnianie próbek do konsystencji zawiesiny jest niezbędne dla próbek zainfekowanych.
Inkubatory firmy Memmert serii ICOmed, z kontrolowaną atmosferą CO2 (opcjonalnie O2)
Inkubatory ICOmed przeznaczone do laboratoriów mikrobiologicznych i biologii molekularnej do hodowli mikroorganizmów oraz hodowli komórkowych wymagających regulacji poziomu CO2 w komorze, a także umożliwiają utworzenie atmosfery o kontrolowanym zmniejszeniu poziomu tlenu.
Inkubatory ICOmed są urządzeniami medycznymi wg. dyrektywy Medycznej 93/42/EWG (MDD)
Urządzenie do napełniania żelem krzemionkowym Cartridger C-670
Innowacyjne rozwiązanie dla Twojego laboratorium - oraz – budżetu!
Komparatory koloru
W ofercie posiadamy kilkanaście modeli wizualnych kolorymetrów przeznaczonych do ręcznej oceny barwy próbki w trybie transmisji światła przez próbkę.
Komparator koloru 2000
Komparator 2000+ stanowi prosty kolorymetr manulany. Odczytu barwy dokonuje się poprzez wizulane porównanie barwy zworca ( z dysku LOVIBOND) z próbką. Wbudowany pryzmat komparatora Lovibond®sprowadza optycznie widok szklanego standardu dysku barwnego oraz próbki barwnej w pole widzenia.
Komparator koloru AF 710-3
Kolorymetr model AF-710 jest to system wizualny przeznaczony do optymalnego wykorzystania filtrów szklanych Lovibond ® w celu wyrażenia koloru w skali Lovibond ® czerwony, żółty, (Lovibond ® Red, Yellow) zgodnie z metodyka AOCS Cc13b-45. Urzadzenie zostało zatwierdzone przez American Oil Chemists Society (AOCS) do klasyfikacji koloru olejów i tłuszczów.
Komparator koloru EBC 3000
Komparator 3000 stanowi trojsekcyjny kolorymetr manulany. Odczytu barwy dokonuje się poprzez wizulane porównanie barwy wzorca (z dysku LOVIBOND) z próbką, jednak w odróznieniu od komaparatora 2000 w polu widzenia znajdują się dwa wzorce barwne po obu stronach próbki badanej co umożłiwa lepsze dopasowanie barwy.
Komparator koloru model F
Kolorymetr model F jest to system wizualny przeznaczony do optymalnego wykorzystania filtrów szklanych Lovibond ® w celu wyrażenia koloru w skali Lovibond ® czerwony, żółty, niebieski i neutralny (Lovibond® Red, Yellow, Blue and Neutral.).
Kolorymetr automatyczny model LC 100 SV100
Lovibond® LC100 pozwala na wdrożenie kontroli nad standardem koloru już w procesie produkcyjnym. Jest to lekkie przenośne urządzenie, proste w obsłudze i niewymagające zewnętrznego komputera.