Sprzęt laboratoryjny - wyposażenie laboratorium
Zaprojektowanie pracowni laboratoryjnej wymaga precyzji i rozwagi. Od tego, w jaki sprzęt laboratoryjny zainwestujemy będą zależały wyniki badań, analiz oraz testów. Specjalistyczne wyposażenie powinno pasować do specyfiki wykonywanych zleceń – inny sprzęt znajdzie się w miejscu, w którym laboranci pracują nad syntezą związków chemicznych, a jeszcze inny będzie przeznaczony dla pracowni „pod specjalnym nadzorem”.
Do podstawowego wyposażenia pracowni różnego typu zalicza się natomiast pompy próżniowe. Pozwalają one na wytworzenie ciśnienia niższego niż atmosferyczne, co jest koniecznością w przypadku wielu procesów zachodzących w laboratoriach. Poprzez wytworzenie warunków podobnych do próżni, pompy pełnią ważną rolę w trakcie filtracji i destylacji rozpuszczalników oraz kwasów, przygotowywania próbek czy osuszania.
Odporne chemicznie pompy próżniowe odprowadzają opary gazów i zapewniają bezpieczne warunki pracy nawet wówczas, kiedy praca polega na użyciu agresywnych rozpuszczalników i kwasów. Sprzęt tego typu może także z powodzeniem wspierać pracę innych laboratoryjnych urządzeń. Istnieje wiele rodzajów pomp próżniowych, zaś najpopularniejszym sposobem na rozróżnienie ich jest ich podział na sposób działania. W tej kategorii wyróżniamy przyrządy: objętościowe, strumieniowe, jonowo-sorpcyjne, jonowo magnetyczne, molekularne, kondensacyjne, adsorpcyjne i jonowe. Urządzenia do usuwania gazów zobaczymy m.in. w pracowniach biologicznych, mikrobiologicznych, farmaceutycznych oraz tych, które zajmują się badaniem produktów żywnościowych czy przemysłowych.
Planując specjalistyczne wyposażenie laboratoriów wiele zakładów decyduje się również na zakup urządzeń do pomiarów. W części pracowni, np. petrochemicznych spotkamy kalorymetry. Urządzenia te dzielą się na niewybuchowe oraz wybuchowe z wbudowaną bomba, a dzięki ich użyciu możliwe będzie wyznaczenie ciepła spalania czy ustalenie wartości opałowej różnych substancji.
Bez względu na to, jakie wyposażenie znajduje się w pracowni badawczej, aparatura musi spełniać najwyższe standardy. Jest to jeden z warunków koniecznych do tego, żeby otrzymać prawidłowe wyniki analiz.
Łaźnie wodne WTB Memmert
Doskonała do kontroli temperatury pożywek, emulsji, próbek i płytek w laboratorium, a także przechowywania i kalibracji na ciepło.
Autosampler model R837
AutoFlex R837 jest uniwersalnym samplerem do próbek ciekłych, umożlwiającym automatyzację pracy z wszystkimi urządzeniami firmy Rudolph Research Analytical. Jest urządzeniem uniwersalnym także pod względem możliwych do stosowania pojemników na próbki od standardowych fiolek testowych przez butelki po dowolne naczynia użytkownika.
Gęstościomierze i mierniki stężenia i koncentracji on-line serii GM
Gęstościomierze PI-GM produkowane przez firmę POLON-IZOT (przekierowanie do strony www.polonizot.pl mile widziane) to urządzenia wykorzystywane w laboratoriach przemysłu chemicznego, naftowego, farmaceutycznego i spożywczego, które wymagają szybkiego i pewnego sprzętu pomiarowego do oznaczania gęstości ze stabilizacją termiczną próbki.
Zamrażarki niskotemperaturowe serii Lexicon
Zamrażarki niskotemperaturowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przechowywanie próbek w ultraniskich temperaturach przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości. Ultrazamrażarki, które Państwu oferujemy, gwarantują szybkie schładzanie przy niskim zużyciu energii.
Szafy niskotemperaturowe SUFsg 5001 i SUFsg 7001
Szafy niskotemperaturowe (ULT) firmy Liebherr ustanawiają standardy w zakresie temperatur od -40 °C do -86 °C: W kwestii bezpieczeństwa, wydajności i komfortu obsługi oferują wszystko, aby zostały spełnione wysokie wymaganie obowiązujące w laboratoriach i instytucjach naukowych.
Pompa próżniowa trzystopniowa model MPC 601 Tef
Odporne chemicznie pompy membranowe MPC nadają się do pracy nawet z agresywnymi rozpuszczalnikami i oparami kwasów. Membrana oraz wszystkie części mające kontakt z oparami, są wykonane z teflonu i jego pochodnych.
Pompa próżniowa trzystopniowa model MPC 1201 Tef
Odporne chemicznie pompy membranowe MPC nadają się do pracy nawet z agresywnymi rozpuszczalnikami i oparami kwasów. Membrana oraz wszystkie części mające kontakt z oparami, są wykonane z teflonu i jego pochodnych.
Pompa próżniowa olejowa dwustopniowa model CRV pro 30
Rotacyjne pompy olejowe serii CRVpro produkcji firmy WELCH VACUUM charakteryzuje wysoka odporność chemiczna, tolerancja na opary wodne oraz niezawodność. Wysokowydajne pompy są idealnie dostosowane do pracy w laboratorium.
Komory laminarne serii Airstream® Plus
Komora laminarna ESCO AIRSTREAM® Plus Klasa II BIOHAZARD zapewnia ochronę produktu, operatora i otoczenia i przeznaczona jest ogólnych prac mikrobiologicznych z środkami biologicznymi o poziomie bezpieczeństwa 1,2 lub 3.
Dilutor grawimetryczny DiluFlow Pro
Urządzenie DiluFlow Pro automatycznie rozcieńcza próbkę stałą w ciągu kilku sekund, stosując odpowiednią ilość rozcieńczalnika o łącznej wadze do 5 kg. Jego zrobotyzowane ramię umożliwia łatwą pracę w komorze z przepływem laminarnym.
Dilutor grawimetryczny DiluFlow Elite
Urządzenie DiluFlow Elite automatycznie rozcieńcza próbkę stałą w ciągu kilku sekund, stosując odpowiednią masę rozcieńczalnika, do całkowitej masy 5 kg. Pełna identyfikowalność umożliwia rejestrowanie wszystkich operacji. Urządzenie jest programowalne i można do niego podłączyć do 6 rozcieńczalników, co stanowi najlepsze rozwiązanie do rozcieńczania każdego rodzaju próbki.
Pipeta wielokanałowa VIAFLO 96 i VIAFLO 384
VIAFLO 96 i VIAFLO 384 są uniwersalnymi urządzeniami dopełniającymi ofertę istniejących na rynku rozwiązań do pipetowania wielokanałowego. Służą od pipetowania przy pomocy wymiennych głowic 24, 96 lub 384 kanałowych.
ALCOTEST-RI
Rudolph odpowiada na potrzebę producentów alkoholu do dokonywania szybkich, dokładnych pomiarów na różnych etapach procesu produkcyjnego. Rudolph spełnia również wymagania rządowe, dostarczając certyfikowane instrumenty, które utrzymają Twój zakład produkcyjny w pełnej zgodności wymaganiami jednocześnie pozwalając na szybkie i tanie uzyskanie dokładnych wyników.
Fotoreaktor LightSyn Illumin8
Fotoreaktor równoległy LightSyn Illumin8 firmy Asynt - to dobrze zaprojektowany moduł oparty na 8-pozycyjnej stacji reakcyjnej DrySyn OCTO MINI z mieszaniem magnetycznym i opcjonalnym ogrzewaniem za pomocą standardowego mieszadła z płytą grzejną.
Reaktor przepływowy fReactor Flow Chemistry
System fReactor oferuje szereg intuicyjnych i elastycznych reaktorów przepływowych oraz dodatków fotochemicznych zdolnych do pracy z jedno i wielofazowymi systemami reakcyjnymi w celu wsparcia naukowców w rozwoju materiałów i ścieżek syntezy.
Fotoreaktor LightSyn Lighthouse
Asynt LightSyn Lighthouse to specjalistyczne fotochemiczne naczynie reakcyjne zaprojektowane tak, aby bezpiecznie zapewniać równą ekspozycję na światło partii próbki i umożliwiać jednoczesne mieszanie magnetyczne i ogrzewanie.