Sprzęt laboratoryjny - wyposażenie laboratorium
Zaprojektowanie pracowni laboratoryjnej wymaga precyzji i rozwagi. Od tego, w jaki sprzęt laboratoryjny zainwestujemy będą zależały wyniki badań, analiz oraz testów. Specjalistyczne wyposażenie powinno pasować do specyfiki wykonywanych zleceń – inny sprzęt znajdzie się w miejscu, w którym laboranci pracują nad syntezą związków chemicznych, a jeszcze inny będzie przeznaczony dla pracowni „pod specjalnym nadzorem”.
Do podstawowego wyposażenia pracowni różnego typu zalicza się natomiast pompy próżniowe. Pozwalają one na wytworzenie ciśnienia niższego niż atmosferyczne, co jest koniecznością w przypadku wielu procesów zachodzących w laboratoriach. Poprzez wytworzenie warunków podobnych do próżni, pompy pełnią ważną rolę w trakcie filtracji i destylacji rozpuszczalników oraz kwasów, przygotowywania próbek czy osuszania.
Odporne chemicznie pompy próżniowe odprowadzają opary gazów i zapewniają bezpieczne warunki pracy nawet wówczas, kiedy praca polega na użyciu agresywnych rozpuszczalników i kwasów. Sprzęt tego typu może także z powodzeniem wspierać pracę innych laboratoryjnych urządzeń. Istnieje wiele rodzajów pomp próżniowych, zaś najpopularniejszym sposobem na rozróżnienie ich jest ich podział na sposób działania. W tej kategorii wyróżniamy przyrządy: objętościowe, strumieniowe, jonowo-sorpcyjne, jonowo magnetyczne, molekularne, kondensacyjne, adsorpcyjne i jonowe. Urządzenia do usuwania gazów zobaczymy m.in. w pracowniach biologicznych, mikrobiologicznych, farmaceutycznych oraz tych, które zajmują się badaniem produktów żywnościowych czy przemysłowych.
Planując specjalistyczne wyposażenie laboratoriów wiele zakładów decyduje się również na zakup urządzeń do pomiarów. W części pracowni, np. petrochemicznych spotkamy kalorymetry. Urządzenia te dzielą się na niewybuchowe oraz wybuchowe z wbudowaną bomba, a dzięki ich użyciu możliwe będzie wyznaczenie ciepła spalania czy ustalenie wartości opałowej różnych substancji.
Bez względu na to, jakie wyposażenie znajduje się w pracowni badawczej, aparatura musi spełniać najwyższe standardy. Jest to jeden z warunków koniecznych do tego, żeby otrzymać prawidłowe wyniki analiz.
Kompaktowa Wstrząsarka KS 15 A - Edmund Bühler
Kompaktowa Wstrząsarka Orbitalna KS 15 A firmy Edmund Bühler idealna do codziennego użytku laboratoryjnego. Maks. obciążenie 15 kg, platforma 400x300 mm, prędkość 30-420 rpm, regulacja skoku 17 mm. Obsługuje różne rozmiary kolb Erlenmeyera. Wymiary: 510x490x150 mm, waga 18 kg.
Kompaktowa Wstrząsarka KS 15 A control - Edmund Bühler
Programowalna Wstrząsarka Orbitalna KS 15 A control z ekranem dotykowym firmy Edmund Bühler zapewnia precyzyjne mieszanie z obciążeniem do 15 kg na platformie 400x300 mm. Oferuje prędkość 30-420 rpm i programowalny czas pracy. Idealna dla zaawansowanych zastosowań laboratoryjnych. Wymiary: 510x490x150 mm, waga 19 kg.
Inkubator do wytrząsarek TH 15 - Edmund Bühler
Nakładka do wytrząsarki TH 15 od Edmund Bühler utrzymuje temperaturę od +5°C powyżej otoczenia do +50°C, idealny dla kolb 1000 ml. Możliwość połączenia z wstrząsarkami KS 15 i TiMix 5. Wyposażony w metalową obudowę i zabezpieczenie przed uruchomieniem. Wymiary: 510x450x455 mm, waga 21 kg.
Wstrząsarka do Mikropłytek TiMix 5 control - Edmund Bühler
Wstrząsarka do mikropłytek TiMix 5 control z ekranem dotykowym i programowalnym sterowaniem. Mieszanie do 48 mikropłytek, prędkość 100-1400 rpm, obciążenie do 5 kg. Idealna dla zaawansowanych laboratoriów biotechnologicznych. Wymiary: 510x490x150 mm, waga 20 kg.
Uniwersalna Wstrząsarka SM 30 A - Edmund Bühler
Uniwersalna Wstrząsarka SM 30 A od Edmund Bühler idealnie nadaje się do mieszania trudnych mediów z obciążeniem do 30 kg. Oferuje regulowaną prędkość 15-300 rpm, platformę 560x400 mm, i jest przystosowana do różnych naczyń. Wymiary: 680x610x160 mm, waga 33 kg.
Inkubator do wytrząsarek TH 30 - Edmund Bühler
Nakładka do wytrząsarki TH 30 od Edmund Bühler utrzymuje temperaturę od +5°C powyżej otoczenia do +50°C. Pomieści kolby do 2000 ml, wyposażony w światło standardowe i UV. Opcjonalnie dostępne chłodzenie. Idealny dla zaawansowanych aplikacji laboratoryjnych. Wymiary: 680x610x560 mm, waga 33 kg.
eLAB TFF
Bioreaktor eLAB TFF firmy TECNIC to zaawansowany system filtracji przepływu stycznego, idealny do koncentracji mediów i diafiltracji, oferujący wysoką wydajność i niezawodność w laboratoriach badawczych dzięki zastosowaniu membran filtracyjnych lub technologii Hollow Fiber.
eLAB TFF SU
Bioreaktor eLAB TFF SU firmy TECNIC to zaawansowany, system filtracji przepływu stycznego, idealny do koncentracji mediów i diafiltracji, oferujący wysoką wydajność i łatwość obsługi.
ePILOT
Bioreaktory ePILOT firmy TECNIC to zaawansowane rozwiązania średniej skali, idealne do przejścia z etapu laboratoryjnego do pilotażowego. Zapewniają precyzyjne sterowanie procesami hodowli komórek, fermentacji i filtracji TFF, oferując elastyczność i wysoką wydajność.
ePILOT TFF
Bioreaktory ePILOT TFF firmy TECNIC to zaawansowane systemy filtracji przepływu stycznego, idealne do procesów koncentracji mediów i diafiltracji. Oferują precyzyjne sterowanie, wysoką wydajność i elastyczność, przeznaczone do średniej skali produkcji biotechnologicznej.
ePROD TFF
Bioreaktory ePROD TFF firmy TECNIC to zaawansowane systemy filtracji przepływu stycznego, przeznaczone do dużej skali produkcji biotechnologicznej. Oferują wysoką wydajność, precyzyjne sterowanie procesami i niezawodność, idealne do koncentracji mediów i diafiltracji.
Torby do bioreaktorów
Firma TECNIC oferuje zaawansowane torby do bioreaktorów, które są kluczowym elementem w nowoczesnych procesach biotechnologicznych. Nasze torby zostały zaprojektowane z myślą o spełnianiu najwyższych standardów jakości i sterylności, zapewniając niezawodność i efektywność w różnorodnych aplikacjach
MF106
Pompa perystaltyczna MF106 o wysokiej klasie ochrony IP66/IP67, zaprojektowana do zastosowań farmaceutycznych i przemysłowych. Posiada zintegrowaną strukturę, siedmiocalowy ekran dotykowy, napęd serwomotorem i pięć trybów pracy.